Udruga Ivan Merz dobitnica skupne nagrade Grada Solina za 2011.god.

2011-09-12

slikaPovodom Dana grada i blagdana Male Gospe gradsko vijeće grada Solina odlučilo je da se ovogodišnja skupna nagrada Grada Solina dodijeli udruzi Ivan Merz za postignute rezultate u humanitarnom djelovanju. Prilkom dodjele nagrade istaknuto je kako je Udruga od svoga osnutka 2006. godine i početnih 20 stipendija do danas podijelila približno 500 stipendija. Samo ove godine podijeljeno je 132 stipendije i u Udruzi se radi na tome da se taj broj poveća. Čestitke Udruzi u ime grada Solina uputio je gradonačelnik g. Blaženko Boban.

slika Nagradu Grada Solina, brončanu plaketu s likom hrvatske kraljice Jelene iz ruku predsjednika Gradskoj vijeća dr. Kaje Bućana dobio je predsjednik udruge, g. Miro Radalj koji je tom prigodom istaknuo kako je ova nagrada poticaj svima onima koji zajedno s Udrugom nastoje pomoći mladim ljudima u njihovom školovanju. Nagrade ne govore samo o onima koji ih primaju nego i o onima koji je daju, kazao je g. Radalj i zahvalio se svima onima koji su prepoznali rad Udruge i predložili je za ovu nagradu, kao i svim donatorima i prijateljima Udruge koji prate i potiču njezin rad.